Bordové parpl’eO projektu Bordové parpl’e jsme již slyšeli v profilu Raptora Kocha, byla by ale škoda si tento projekt, tvořící v nejlepší tradici diletantské hudby nepředstavili ve zváštním profilu. 
Můžete začít zde, na jejich virtuální adrese na portálu Bandzone:
Samozřejmě, že nahrávky BP tvoří z velké části rozjívené hlukové jamování s bušením do bicích, kde se pletou přes sebe rozličné nástroje a Raptor Koch se snaží svou kytarou vše stmelovat v regulerní hudbu. Zajímavější jsou ale ztišené věci jako Kde si milá, kde se vykloubený pseudofolklór potkává s lunatickou operou a hledání těch správných tónů na okolo nalezených nástrojích ve výsledku vytváří soundtrack k podivnému psychedelickému westernu. Ale BP jsou podle záznamů evidentně otevření jakémukoliv stylu.
Pozitivní je zvuk nahrávek, který u projektů tohoto typu rozhodně nebývá pravidlem. 
Nahrávky Bordových parpl’ů jsou z těch syrovějších, ba nejsyrovějších, vzpomeneme si na materiál, které v 90. letech nahrával Vítězslav Švec s projektem 60 wattové slunce. Přesto se zde se zvukem pracuje, zpestřením je tu občas přítomný reverb. 
“Bordové parpl’e vznikli nahodne. Ja som umýval riad v kuchyni a dvaja kámoši (nehudobníci) sa nudili, tak vzali klarinet a fujaru a začali si jamovať. Keď som to počul, ihneď mi napadlo, že to musíme rýchlo nahrať. Šli sme teda do pivnice a nahrali sme prvé asi 40 minútové nehudobné orgie. Chlapci potom sami nemohli uveriť vlastným ušiam. Dobre nás to pobavilo tak sme si teda čas od času zašantili v pivnici, pričom som to vždy nahral. Hlavný členovia boli: Juraj Švec, Martin Šuľák a ja. Na niektorých albumoch sa pridali aj ďalši kamoši: Miro Marcinov, Mario Martančík. Kedže nevedeli hrať na nástroje, naladil som trebars gitaru na jeden akord, popri tom som obsluhoval dve tri nástroje aby to bolo plnšie.”

Raptor Koch

Komentáře

Oblíbené příspěvky