Oxferoig


***EXPERIMENTÁTOR MIMOZEMSKÉHO VÝTVARNA A KAKOFONIÍ MFRA OXFEROIG TÉŽ SAMOTÁŘSKÝ PODIVÍN A PRUDIVÍN KROUŽÍCÍ NEUSTÁLE V INDUSTRIÁLNÍM VÝKYVNÍKU***


Oxferoig, nebo též Mfra Oxferoig o své hudbě mluví jako o kakofonii, nebo o “apokalyptických zvucích” z “domácího šumstudia”. Šumstudio se nachází v panelovém bytě kdesi v Jičíně. Oxferoig je aktivní nejen jako domácí hudebník, ale též jako originální výtvarník, což je oblíbená kombinace, viz. například Petr Válek aka Der Marebrechst. 

Několik kratších Oxferoigových skladeb si lze poslechnout na jeho Bandzonovém profilu:
http://bandzone.cz/oxferoig

Skladby mají specificky zašuměný, chlupatý zvuk a z veškeré hudby zmíněné na tomto blogu jsou zcela jistě nejtvrdší. Noise, noiscore, prapodivný domácí breakcore a podivuhodné distortionové třeštění nebo samohrajkové balábile, někdy dokonce vyšperkované deklamací různých textů.
Další zhruba minutové úryvky si lze vyposlechnout na Oxferoigově oficiálním webu, kde je také možno celé skladby stáhnout pravým kliknutím na název skladby (například Nastavení katastrofického spínače, či Monotónní blombotefrózní poustevník).
http://mfra-oxferoig.sweb.cz/zvuk.htm

Na těchto samých stránkách je možno se proklikat i k páně Oxferoigovým obrazům, z nichž některé jsou ke koupi, jak také inzeruje. Můžete se stát i jeho mecenášem, či sběratelem jeho obrazů.
Přestože se mi nepodařilo se s autorem přímo spojit, tak nějak předpokládám, že Oxferoigova domácí diskografie bude jistě dosahovat úctyhodného počtu. Zůstává ale před světem dobře skryta v domácím panelákovém studiu, přeplněném obrazy a plastikami. 


Posluchačova zvědavost však přece jen může být ukojena, neboť Oxferoigův domácí svět naštěstí zachytil Vojtěch Kupčík v krátkém videodokumentu.Komentáře

Oblíbené příspěvky